Your browser does not support script

 

INWERTER ELNIX PV DO PANELI FOTOWOLTAICZNYCH DO 5kW

 

Energia pochodząca z promieni słonecznych jest szeroko wykorzystywanym i coraz bardziej docenianym Odnawialnym Źródłem Energii (OZE). Postęp technologiczny, jaki dokonuje się w ostatnich latach pozwala na wykorzystanie tego źródła energii nie tylko w Hiszpanii czy Francji, ale także w Polsce. W Europie z powodzeniem można wykorzystywać energię Słońca do ogrzewania budynków i wody użytkowej, ale też nadwyżkę wyprodukowanej energii wysłać (sprzedać) innym użytkownikom (dystrybutorom) publicznej sieci energetycznej. 

Jest wiele rozwiązań i producentów paneli PV. Dla tych niezwykle wydajnych elektrowni słonecznych, firma Elektronix wprowadza nowej generacji inwertery o mocy 2kW i 5kW, pracujące na wyspę grzewczą  OFF/Boil GRID  jak i z siecią energetyczną AC 230V.

Firma Elektronix w swojej ofercie posiada inwertery do elektrowni fotowoltaicznych jednofazowych do 5KW w czterech typach:


1) Inwerter z pracą tylko na siec energetyczną - ON-GRID
2) Inwerter z pracą tylko na wyspę grzewczą - OFF/Boil-GRID  - na standardowa grzałkę na napięcie 230 V

I nowość na rynkach światowych - inwertery przełączne.

3)  Inwerter z możliwością przełączaniem ON-GRID <> OFF/Boil-GRID  - grzałka<>sieć energetyczna

4)  Inwerter OFF/Boil - OFF/Boil GRID - dwie grzałki - do zastosowania  do zasobników ciepła z dwoma grzałkami standardowymi na 230V.


W standardowym wyposażeniu inwertera użytkownik otrzymuje:
- wbudowaną kartę sieciowa LAN 10/100
- serwer www
- klienta poczty mailowej do wysyłania dziennych raportów o maksymalnych mocach i wytworzonej energii
(inwerter samodzielnie wysyła raporty na wskazane adresy mailowe)
- pełny pakiet na CD-ROM oprogramowania do konfigurowania i analizy pracy Inwertera i paneli PV.

Atutem naszego Inwertera Fotowoltaicznego jest automatyczne dostrojenie się do polaryzacji z paneli PV, plus i minus możemy podłączyć w dowolny sposób, co zabezpiecza Inwerter i panele przed przypadkowym uszkodzeniem. Zamiana polaryzacji podczas instalacji nie jest już groźna i nie powoduje uszkodzeń.

 

 

KARTA KATALOGOWA INWERTERA ELNIX PV ON-GRID

na temat liczników Pozyton do Smart Grid Inwertera Elnix

KARTA KATALOGOWA INWERTERA ELNIX PV OFF-GRID

 

INSTALACJA PROSUMENCKA Z WYKORZYSTANIEM INWERTERA ELNIX
SMART GRID  -  POŁĄCZENIE INWERTERA ELNIX Z LICZNIKIEM ZEWNĘTRZNYM POZYTON

 

System Off/Boil - Grid, na grzanie - łatwa instalacja

Powyższe rozwiązanie z wykorzystaniem ciepłej wody do prania, zmywania powoduje ogromne oszczędności.

LED'y to pobór prądu 4 W - 10W czy laptopy po pobór  25W  a grzałka w pralkach / zmywarkach to moc 2500W . Trzeba np. pracować ponad  4 doby non-stop na laptopie aby zbilansować energetycznie jedną godzinę prania.

 

INWERTER ON i OFF/Boil-GRID Z PRZEŁĄCZANIEM

 

Jest to nasza nowość i dla paneli fotowoltaicznych jak i turbin wiatrowych.

Prosta instalacja dla systemów PV

Inwerter ON_OFF/Boil Grid zintegrowany (przełączny) 5KW to inwerter posiadający wbudowane dwa układy w jednej obudowie.
tj. układ On-Grid na sieć energetyczną 230V i inwerter OFF/Boil-Grid na grzanie (do sterowania standardową grzałką) do 4KW na napięcie 230V.
W priorytecie jest zawsze załączana grzałka. W przypadku nagrzania zasobnika, wymiennika ciepła (bojlera) inwerter przełącza się na sieć energetyczną 230V. Następuje synchronizacja z siecią i przesył energii do niej na określony czas, ustawiany przez użytkownika.
Po tym czasie następuje powrót do grzania i sprawdzenie czy grzałka jest załączona i można dalej grzać.
Przez serwer www inwertera jak i przełącznik zewnętrzny można ustawiać tryb na stałą pracę On jak i Off/Boil Grid.
Układ wejściowy umożliwia podłączenie sygnalizacji kiedy Użytkownik potrzebuje energię do sieci energetycznej i wtedy następuje automatyczne przełączenie na sieć energetyczną.
W przypadku braku zapotrzebowania na sieć inwerter wraca do grzania wody.

W inwerterze ON-OFF/Boil Grid dodano układ przełącznika manualnego zmieniającego tryb pracy inwertera oraz sterowanie z pompami ciepła tj. np. pompa ciepła automatycznie zmienia tryb pracy inwertera.

 

INWERTER  2 x OFF/Boil-GRID Z PRZEŁĄCZANIEM

Na prośbę wielu klientów dodaliśmy do naszej oferty nowy rodzaj inwerterów tj.  podwójne OFF/Boil-Grid czyli sterowanie dwoma grzałkami. Układ również i dla paneli fotowoltaicznych jak i turbin wiatrowych.

 

Jeżeli klient posiadający mały bojler np. 60l to może zmniejszyć swoje koszty przez dodanie dodatkowego zasobnika przy dopływie stawiając dodatkowy bojler o większej pojemności. Do sterowania dwoma grzałkami w małym jak i większym bolerze (zasobniku ciepła) idealnie nadaje się   Inwerter 2xOFF/Boil-Grid . Są również zasobniki dwu grzałkowe o sporej objętości, gdzie pierwsza grzałka jest zamocowana na górze zasobnika i podgrzewa mniejsza objętość wody i  druga grzałka na dole zasobnika. Inwerter idealnie nadaje się na sterowania takim układem grzałek.

Zaleta zastosowanie takiego inwertera jest również prosta instalacja.

 

Dla klientów bardziej wymagających jak również chcących dokładnie wiedzieć o zyskach i oszczędnościach swoich instalacji polecamy nasze rozwiązanie aplikacji opartych na bazie danych MySQL zbierających z inwerterów wszystkie dane pomiarowe co minutę.

 

 

POLECAMY ZAPOZNANIE SIĘ Z ZABEZPIECZENIAMI DLA PANELI PV
W NASZYM DZIALE ZABEZPIECZEŃ
(przejdź do działu ...)

 

Kupując Interface Wi-Fi Elnix zyskujesz prosty, bezprzewodowy dostęp do oprogramowania WWW Inwertera Elnix. Bez programowania, na każdy tablet lub smartfon.

To proste, raz odnajdujesz sieć, wpisujesz hasło do niej i potem łączysz się automatycznie ze swoim Inwerterem Elnix.

 

 
     
monitoring pozycji    

| Mapa Strony | www.elektronix.pl | email: handlowy@elektronix.pl | email: biuro@elektronix.pl | tel. 226-363-674, 226-363-675 | 01-214 Warszawa, ul. Laskowa 4 |

Free counters!