Your browser does not support script

 

WIDEOBRAMOFON Z KAMERĄ MONOCHROMATYCZNĄ I KOLOROWĄ / SYSTEMY WIDEO Z MOŻLIWOŚCIĄ OTWIERANIA ZAMKA

 

 

Komplet wideo bramofonu ELNIX współpracuje z każdą z abonenckich central telefonicznych serii ELNIX IP-PBX i składa się  z kasety rozmównej, łączącej w jednej obudowie bramofon i mikrokamerę wideo.

Wideobramofon nie jest standardowym wyposażeniem centrali; można go nabyć w dowolnym momencie jej użytkowania.

W przypadku używania wideo bramofonu ELNIX nie ma konieczności montażu dodatkowych słuchawek unifonowych z odbiornikami wizji. Wideo bramofon  ELNIX umożliwia bowiem odbiór obrazu na ekranie telewizora (telewizorów) lub monitora telewizji przemysłowej. Rolę unifonów pełnią natomiast aparaty telefoniczne podłączone do centrali.

Dane techniczne proponowanego monitora:
- rozmiar ekranu : 4,3 cala (16:9)
- rozdzielczość : 480 (h) x RGB x 272(V)
- system : PAL / NTSC
- wymiary monitora z osłoną : 126 x 76 x 85mm
- wymiary ekranu: 96mm x 56mm
- wejścia : 2 x video
- zasilanie : DC 12V


Firma Elektronix oferuje standardowe kasety rozmówne aluminiowe, przewidziane do montażu natynkowego lub podtynkowego (z regulowaną głębokością montażu).

Istnieje także możliwość zamontowania elektroniki bramofonu w obudowie ze skrzynką pocztową.

Zarówno w wersji standardowej jak też w wersji ze skrzynką pocztową oferowane są kasety jednoprzyciskowe, dwuprzyciskowe lub czteroprzyciskowe.

Kaseta rozmówna standardowa
Część podtynkowa
Wymiary w cm
wys.19,50 x szer. 7,50 x głęb. 2,50-3,50


Funkcje systemu wideo bramofonu:

 • otwieranie drzwi wejściowych z dowolnego aparatu wewnętrznego - również bezprzewodowego - także podczas prowadzenia rozmowy (zewnętrznej lub wewnętrznej)
 • podsłuch obszaru przed wejściem
 • możliwość pozostawiania informacji z videobramofonu na podłączonej do centralki automatycznej sekretarce
 • funkcja "bramofonu komórkowego" czyli przekazywania wywołania z bramofonu na zaprogramowany uprzednio telefon komórkowy lub zewnętrzny stacjonarny
 • rozległa obserwacja obszaru przy wejściu dzięki wbudowanej, niewidocznej  kamerze szerokokątnej - 90 stopni lub 120 stopni - o następujących parametrach:
 • czułość: 0,1 lux
 • rozdzielczość pozioma: 400 linii
 • temperatura pracy: od -20st.C do +60st.C
 • zasilanie: 12V, 110 mA
 • odbiór obrazu z kamery wideo bramofonu na ekranie każdego telewizora, odbiornika TV przemysłowej lub monitora komputera z wyjściem AV i identyfikację osób stojących przed wejściem
 • obserwowanie obszaru przed wideo bramofonem także po zmroku dzięki zastosowaniu podświetlenia podczerwienią (w jednym z wariantów)
 • obserwowanie obszaru przed wideo bramofonem w dowolnym czasie nawet wtedy, gdy nie ma wywołania z kasety rozmówej bramofonu.

Zastosowanie rozgałęźnika obrazu, znacznie zwiększa możliwości systemu.

Rozgałęźnik AV-R1x4 przeznaczony jest do współpracy z kamerami telewizji przemysłowej. Umożliwia on podłączenie do jednej kamery lub magnetowidu 4 monitorów bez straty jakości obrazu. Urządzenie jest przystosowane do pracy ciągłej, w pomieszczeniach zamkniętych. Nie ma znaczenia, czy do przełącznika podłączamy kamery czarno-białe, czy kolorowe, nie ma także znaczenia w jakim pracują standardzie. Rozgałęźnik można łatwo przymocować do ściany. Urządzenie posiada diodę LED informującą o napięciu zasilania

Po dołożeniu do systemu wideo rejestratora możemy zbudować całkiem solidny układ nadzoru wizyjnego.

Obraz z kamer jest przekazywany do rejestratora, gdzie zostaje zarchiwizowany. Obecnie stosowane rejestratory wyposażone w kartę LAN, po podłączeniu do Internetu, umożliwiają zdalne zarządzanie i podgląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu oglądanie wydarzeń nie jest już ograniczone jedynie do miejsca instalacji rejestratora, ale jest możliwe z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Oglądać możemy zarówno to co dzieje się w danej chwili jak i również wydarzenia które miały miejsce wcześniej. Długość nagrania zależy od wielkości zastosowanego dysku twardego zainstalowanego w rejestratorze, w każdej chwili można go wymienić na model o większej pojemności. Podgląd może odbywać na wyświetlaczu telefonu komórkowego, laptopa, komputera PC bądź innej platformie z dostępem do Internetu. Rejestr monitoringu nie musi się odbywać w miejscu instalacji kamer, rejestrator podobnie jak przeglądanie archiwalnych wydarzeń może zostać zainstalowany w odległym miejscu. Dzięki zastosowaniu akumulatorków podtrzymujących pracę systemu, zanik napięcia nie powoduje przerwy w pracy monitoringu wraz z archiwizowaniem. Stosując kamery z oświetlaczem podczerwieni brak oświetlenia w monitorowanym obiekcie również nie stanowi problemu dla sprawnej pracy naszego monitoringu.


Montaż wideo bramofonu dokonywany jest w prosty sposób za pomocą skrętki telefonicznej. Odległość kamery od odbiornika telewizyjnego (długość kabla) - do 200m.

Co daje monitoring?

Instalacja monitoringu w firmie może bardzo szybko się zwrócić. Nie rzetelnych pracowników motywuje do uczciwego wykonania powierzonych obowiązków, nam daje możliwość kontroli wydarzeń w firmie, w której nie możemy znajdować się 24 godziny na dobę. W razie nieprzewidzianych wydarzeń dysponujemy gotowym materiałem dowodowym.

W celu dopasowania odpowiedniego sprzętu do Państwa potrzeb prosimy o kontakt telefoniczny: 22 636 36 74 lub 22 636 36 75 lub email: handlowy@elektronix.pl  
Przygotujemy rozwiązanie "szyte na miarę" dla państwa potrzeb. 

 
     
monitoring pozycji    

| Mapa Strony | www.elektronix.pl | email: handlowy@elektronix.pl | email: biuro@elektronix.pl | tel.  226-363-675 | 01-214 Warszawa, ul. Laskowa 4|

Free counters!